Jaki prezent na gwiazdkę kupić kobiecie?

Jaki prezent na gwiazdkę kupić kobiecie?

Warto wiedzieć, że zakup prezentu na gwiazdkę dla dziewczyny, koleżanki, przyjaciółki czy partnerki nie musi być trudnym zadaniem. Jeżeli przedstawicielka płci pięknej jest miłośniczką literatury, doskonałym rozwiązaniem może być książka. Jaka pozycja będzie najlepszą opcją? Czym powinien wyróżniać się prezent na gwiazdkę dla rodziny? Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się “Sońka” Ignacego Karpowicza.

“Krystyna córka Lavransa”, Sigrid Undset

W najprostszym możliwym ujęciu w omawianej książce zostały przedstawione poszczególne etapy życia Krystyny w XIV wiecznej Norwegii. Jest to świetna opowieść o zdradzie, miłości, a także honorze. Pozycja powinna przypaść paniom do gustu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w XIV wieku zarówno kościół, jak i religia miały ogromne znaczenie. Z kolei różnego rodzaju rozgrywki o władzę pochłaniały ogromną liczbę ofiar. Książka przedstawia niezwykłą historię miłosną Krystyny, w której nie zabrakło dramatów. 

“Sońka”, Ignacy Karpowicz

Jest to pozycja poruszająca zarówno wspaniałe i ulotne chwile szczęścia, jak i piekło wojny. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że historia miłosna przedstawiona w książce jest przepełniona zmaganiami nie tylko z brutalną, ale również okrutną rzeczywistością. Główna bohaterka w swoich wspomnieniach postanowiła wrócić do czasów, które zmieniły ją na zawsze. Należy mieć świadomość, że jej powiernikiem został Igor, czyli reżyser teatralny. 

“Norwegian Wood”, Haruki Murakami

Czytelnicy mają możliwość zapoznania się z historią miłosną osadzoną w latach 6-tych, gdzie rozbrzmiewa bardzo znana piosenka Beatlesów ,,Norwegian Wood”. W pozycji został także poruszony wątek, w którym Tofu zakochał się w Naoko. Jest to doskonała opowieść o miłości przedstawiona w charakterystycznym japońskim stylu. 

“Szkoła żon”, Magdalena Witkiewicz

Główna bohaterka – Julita jest niezwykle zadowolona, ponieważ sfinalizowała rozwód. Na imprezie opijała wspomnianą okazję. Ponadto udało jej się nawet wygrać zaproszenie do luksusowego SPA – “Szkoła żon”. Należy mieć świadomość, że wspomniane miejsce zmieniło nie tylko Julkę, ale również inne kobiety.